Zdolność kredytowa
Przy składaniu wniosku o kredyt, zwłaszcza na dużą kwotę (jak w przypadku chociażby kredytu mieszkaniowego), bank będzie sprawdzał naszą zdolność kredytową. Mówi ona, w uproszczeniu, o tym, czy zdołamy sprostać miesięcznym ratom. Do ustalenia tego, czy dostaniemy pożyczkę bank potrzebuje przede wszystkim informacji o zarobkach. Równie istotne jest to, czy mamy stabilną sytuację w pracy, a więc jaką mamy umowę.
Najbezpieczniejszą, z punktu widzenia banku jest umowa o pracę na czas nieokreślony. Innymi czynnikami, jakie bierze bank pod uwagę jest nasza historia kredytowa, a więc to, czy w przeszłości braliśmy już na coś kredyt lub dokonywaliśmy zakupu na raty. Dobrze jest więc, nawet, jeśli nie myśli się o kredycie hipotecznym w najbliższej przyszłości, kupować na raty, by wykazać się taką właśnie dobrą historią. Dodatkowym plusem dla banku jest to, że potencjalny kredytobiorca posiada wkład własny.
Wówczas bowiem okres kredytowania będzie krótszy, a co się z tym wiąże – krótszy jest okres ryzyka, jakie ten klient może stanowić dla banku w przypadku niewypłacalności.
Polecane artykuły
Wiedza ekonomiczna społeczeństw – czy jest wystarczająca?
Czy przeciętny obywatel dowolnego państwa rozumie ekonomiczne procesy? Czy został wyposażony w jakąkolwiek wiedzę, która daje mu sensowny ogląd sytuacji? Niestety nie. To dość generalna przypadłość dotycząca w zasadzie wszystkich współczesnych państw. Europa, choć tradycyjnie oświecona i stanowiąca
System operacyjny Apple, czyli iOS
System operacyjny iOS został wyprodukowany przez firmę Apple z przeznaczeniem na urządzenia mobilne. Chodzi tu o takie urządzenia jak iPhone, iPad, a także iPod touch. Wcześniej system funkcjonował pod nazwą iPhone OS i dopiero w 2010 roku przyjął nazwę iOS. System mobilny opiera się na systemie Ma