Zdolność kredytowa

Przy składaniu wniosku o kredyt, zwłaszcza na dużą kwotę (jak w przypadku chociażby kredytu mieszkaniowego), bank będzie sprawdzał naszą zdolność kredytową. Mówi ona, w uproszczeniu, o tym, czy zdołamy sprostać miesięcznym ratom. Do ustalenia tego, czy dostaniemy pożyczkę bank potrzebuje przede wszystkim informacji o zarobkach. Równie istotne jest to, czy mamy stabilną sytuację w pracy, a więc jaką mamy umowę.
Najbezpieczniejszą, z punktu widzenia banku jest umowa o pracę na czas nieokreślony. Innymi czynnikami, jakie bierze bank pod uwagę jest nasza historia kredytowa, a więc to, czy w przeszłości braliśmy już na coś kredyt lub dokonywaliśmy zakupu na raty. Dobrze jest więc, nawet, jeśli nie myśli się o kredycie hipotecznym w najbliższej przyszłości, kupować na raty, by wykazać się taką właśnie dobrą historią. Dodatkowym plusem dla banku jest to, że potencjalny kredytobiorca posiada wkład własny.
Wówczas bowiem okres kredytowania będzie krótszy, a co się z tym wiąże – krótszy jest okres ryzyka, jakie ten klient może stanowić dla banku w przypadku niewypłacalności.
Kategorie artykułów
Polecane artykuły

Wiercenie w żelbetonie a jakość wykonania – jak to przekłada się na cenę?
Wiercenie w żelbetonie to kluczowy proces w budownictwie, który wymaga odpowiednich narzędzi oraz technik. Jakość wykonania ma istotne znaczenie dla efektywności i trwałości konstrukcji. Wysokiej jakości usługi przekładają się na lepsze rezultaty oraz mniejsze ryzyko problemów w przyszłości. W nasze

Brukowanie podwórka – jakie wzory i kolory kostki wybrać?
Wybór odpowiedniego wzoru i koloru kostki brukowej ma kluczowe znaczenie dla estetyki i funkcjonalności brukowania podwórka. Istnieje wiele opcji, od klasycznych po nowoczesne, które wpływają na ogólny wygląd przestrzeni. Różne układy mogą podkreślić charakter posesji, a precyzyjne umiejscowienie el