Komunikacja między hakerami
Społeczność hakerów jest bardzo hermetyczna i niedostępna dla osób nie mających styczności z dziedziną informatyki i elektroniki, dlatego też cechuje się pewnymi specyficznymi właściwościami. Niewątpliwie jedną z charakterystycznych cech środowiska hakerskiego jest sposób porozumiewania się jego członków.
Hakerzy są wolnymi, normalnymi ludźmi, którzy z własnej woli utożsamiają się z grupą osób zajmującą się tą samą profesją i nawiązują kontakty z poszczególnymi jednostkami. Jednak zbiorowość hakerów cechuje brak spotkań w realnym świecie oraz duża anonimowość.
Przedstawiciele tej grupy porozumiewają się ze sobą zazwyczaj tylko w wirtualnym świecie, nie używając imion czy nazwisk. Interakcje wirtualne przebiegające między hakerami obywają się przy udziale tożsamości budowanych wokół tworzonych przez nich nicków.
Specyfika społeczności hakerów znajduje odzwierciedlenie w ich działaniu, wartościach, ale również sposobach porozumiewania się. Wszystkie interakcje zachodzą poza płaszczyzną realnego świata i dotyczą tylko i wyłącznie hakerskiej działalności.
Polecane artykuły
Wiedza ekonomiczna społeczeństw – czy jest wystarczająca?
Czy przeciętny obywatel dowolnego państwa rozumie ekonomiczne procesy? Czy został wyposażony w jakąkolwiek wiedzę, która daje mu sensowny ogląd sytuacji? Niestety nie. To dość generalna przypadłość dotycząca w zasadzie wszystkich współczesnych państw. Europa, choć tradycyjnie oświecona i stanowiąca
System operacyjny Apple, czyli iOS
System operacyjny iOS został wyprodukowany przez firmę Apple z przeznaczeniem na urządzenia mobilne. Chodzi tu o takie urządzenia jak iPhone, iPad, a także iPod touch. Wcześniej system funkcjonował pod nazwą iPhone OS i dopiero w 2010 roku przyjął nazwę iOS. System mobilny opiera się na systemie Ma