Hakerzy typu black hat
Wśród hakerów zabezpieczeń funkcjonują pewne podziały, które pozwalają wyklarować poszczególne grupy oraz określić ich kompetencje.
Niewątpliwie najważniejsze rozróżnienie w tej dziedzinie odbywa się na podstawie zasada etycznych, jakimi kierują się przedstawiciele danej grupy.
Black hat, czyli czarne kapelusze to hakerzy działający na granicy prawa.
Często zdarza się, że dopuszczają się oni także działań wykraczających poza prawo.
Praca hakera typu black hat polega na znajdowaniu błędów i wykorzystywaniu ich w nielegalny sposób.
Często dopuszczają się oni również publikacji znalezionych błędów w postaci gotowych programów, które w następstwie używają osoby cechujące się niższymi umiejętnościami lub też absolutnym brakiem kompetencji w tym zakresie, Hakerzy typu black hat to niewątpliwie niechlubne grono społeczeństwa hakerów.
Spośród innych wyróżnia ich działalność poza granicami prawa i na szkodę innych użytkowników Internetu, przez co jasno można wskazać, że w swojej pracy są nieetyczni.
Polecane artykuły
Wiedza ekonomiczna społeczeństw – czy jest wystarczająca?
Czy przeciętny obywatel dowolnego państwa rozumie ekonomiczne procesy? Czy został wyposażony w jakąkolwiek wiedzę, która daje mu sensowny ogląd sytuacji? Niestety nie. To dość generalna przypadłość dotycząca w zasadzie wszystkich współczesnych państw. Europa, choć tradycyjnie oświecona i stanowiąca
System operacyjny Apple, czyli iOS
System operacyjny iOS został wyprodukowany przez firmę Apple z przeznaczeniem na urządzenia mobilne. Chodzi tu o takie urządzenia jak iPhone, iPad, a także iPod touch. Wcześniej system funkcjonował pod nazwą iPhone OS i dopiero w 2010 roku przyjął nazwę iOS. System mobilny opiera się na systemie Ma