Czy blokowanie stron przez hakerów jest legalne?
Wachlarz możliwości działania, jakie stwarza hakerom Internet jest ogromny.
Dlatego też w cyberprzestrzeni rozrasta się grono hakerów, którzy coraz częściej podejmują się działań nielegalnych.
A jak jest w przypadku blokowania przez nich stron? Blokowanie stron internetowych przez hakerów polega przede wszystkim na niszczeniu i usuwaniu stron bądź utrudnianiu dostępu do nich.
Może obejmować także zakłócanie lub uniemożliwianie przetwarzania, gromadzenia, a także przekazywania danych informatycznych.
Dotyczy to zarówno stron komercyjnych, jak i niekomercyjnych.
Polskie, ale i europejskie prawo uznaje takie działania za nielegalne.
W internetowym świecie często padamy ofiarą działania hakerów, jednak nie jesteśmy tego do końca świadomi.
Nie znamy również swoich praw oraz sankcji prawnych, które grożą hakerom za ich przedsięwzięcia wykraczające poza granice prawa.
Warto więc poznać dokładnie swoje prawa w Internecie oraz znać regulacje, które traktują o działalności hakerów w sieci.
Polecane artykuły
Wiedza ekonomiczna społeczeństw – czy jest wystarczająca?
Czy przeciętny obywatel dowolnego państwa rozumie ekonomiczne procesy? Czy został wyposażony w jakąkolwiek wiedzę, która daje mu sensowny ogląd sytuacji? Niestety nie. To dość generalna przypadłość dotycząca w zasadzie wszystkich współczesnych państw. Europa, choć tradycyjnie oświecona i stanowiąca
System operacyjny Apple, czyli iOS
System operacyjny iOS został wyprodukowany przez firmę Apple z przeznaczeniem na urządzenia mobilne. Chodzi tu o takie urządzenia jak iPhone, iPad, a także iPod touch. Wcześniej system funkcjonował pod nazwą iPhone OS i dopiero w 2010 roku przyjął nazwę iOS. System mobilny opiera się na systemie Ma