5m

-4m lub 6m-

Zwiedzanie Londynu z lotu ptaka

Ciekawą lokalizacją może poszczycić się port lotniczy Londyn-City. Mieści się w dzielnicy Royal Docks i jest najbliżej położonym lotniskiem od centrum Londynu. Otwarcie lotniska nastąpiło w 1987 roku, wtedy właśnie wylądowały pierwsze samoloty.

Krótki pas startowy, bo o długości zaledwie 1508 m, otoczony jest z 3 stron wodą. Co roku lotnisko obsługuje ponad 3 mln pasażerów nie tylko z Europy, ale także z Nowego Jorku. Podaje się, że są to głównie biznesmeni, ze względu na bliskość dzielnicy finansowej.

Podczas lądowania podejście samolotu jest bardzo strome, ponieważ w pobliżu znajdują się wieżowce Canary Wharf, co może wywoływać szybsze bicie serca i dreszczyk emocji. Ale ma to też swoje plusy. Tak niskie zejście umożliwia podziwianie najważniejszych punktów zwiedzania jeszcze z lotu ptaka.

Przy ładnej pogodzie pasażerowie z okien samolotu mogą dostrzec najważniejsze atrakcje takie jak Big Ben czy London Eye. Niektórzy turyści w relacjach podają nawet dokładną godzinę, którą wskazywał zegar. Jedno jest pewne – to będzie niezapomniany lot.