5m

-4m lub 6m-

Zamek w Wersalu

Zamek pełen bogactw francuskich władców oraz przepiękne ogrody, które zapraszają do spacerów o każdej porze roku to ten mieszczący się w Wersalu we Francji. Jest to miejsce, w którym odbywają się ważne spotkania kulturalne, obyczajowe oraz polityczne. To właśnie tutaj w zamku wersalskim Polska odzyskała niepodległość.

Zwiedzanie Wersalu to niczym spacer śladami historii. Ta zapierająca dech w piersiach rezydencja królewska została zbudowana dzięki ogromnej sile ludzkiej i dużym nakładem środków finansowych. Bywało, że przy budowie pałacu pracowało nawet 36 tysięcy osób jednocześnie.

Piękno i bogactwo pałacu miało świadczyć o władzy absolutnej monarchy i potęgi Francji. Taki zamysł miał inicjator powstania tej imponującej siedziby, król Ludwik XIV. Sam siebie kazał nazywać królem Słońce oraz wybijać monety ze swoim wizerunkiem na tle gwiazdy.

Posąg Ludwika XIV do dzisiaj wita gości przed Wersalem, a rozmiary znajdującej się za nim budowli wprawiają w zachwyt i pozostają na długo w pamięci zwiedzających.