5m

-4m lub 6m-

Żaluzje zewnętrzne

Jest wielu producentów żaluzji fasadowych, i równie dużo firm montujących je w naszych domach. Założenie ich kojarzy się przede wszystkim z aspektami związanymi z bezpieczeństwem.

Istotnie jest to dodatkowa ochrona mieszkania czy domu, ale żaluzje zewnętrzne spełniają również inne zadanie. W sprzedaży są dostępne żaluzje standardowe oraz antywłamaniowe o bardzo eleganckim wyglądzie i nowoczesnym stylu.

Śmiało mogą stanowić dekoracyjny element domu. Założenie żaluzji to komfort w domu polegający na pełnym jego doświetleniu lub zacienieniu w przypadku nadmiernej operacji światła słonecznego.

Każda z tych osłon wyposażona w specjalny napęd jest sterowana za pomocą pilota. Automatyka sprawia, że lamele, z których są zbudowane żaluzje, ustawiają się pod właściwym kątem dopuszczając do wnętrza określoną ilość światła dziennego.

Kiedy na zewnątrz panują wysokie temperatury w domu może panować przyjemny chłód, ponieważ żaluzje zamkną się automatycznie. Ma to także duże znaczenie w przypadku, gdy blisko okien stoją domowe rośliny doniczkowe.