5m

-4m lub 6m-

Zalman

Zaskakująco rzadko wśród najpopularniejszych producentów sprzętu komputerowego, miejsce swoje znajdują Koreańczycy. Jest to spowodowane głównie tym, że dominują przede wszystkim na rynku sprzętu peryferyjnego.

Zalman to koreański producent sprzętu komputerowego, który specjalizuje się w wytwarzaniu elementów chłodzących jak wentylatory i przewody łączące zasilacz i te elementy oprzyrządowania. Firma powstała w 1999 roku i sławę zyskała dzięki swoim innowacyjnym produktom, które obejmowały procesory i systemy wodnego chłodzenia tych elementów.

Jednak największą sławę Zalmanowi przyniosły systemy optyczne, a dokładnie seria monitorów, która umożliwiła oglądanie obrazu za pośrednictwem okularów 3D. Poza tym monitory koreańskiego producenta cechuje możliwość podziwiania obrazu w pełnej rozcielczości HD.

Dodatkowo koreańska manufaktura specjalizuje się w produkowaniu wysoko wyspecjalizowanych radiatorów chłodzących. W 2014 roku firma zaciągnęła pożyczkę, która wynosiła 3 miliony wonów koreańskich, a ruch ten został wytłumaczony chęcią poszerzenia swej działalności i zakresu produkcji.