5m

-4m lub 6m-

Szachy jako intelektualny wypoczynek

Czy można aktywnie wypoczywać wraz ze swoim dzieckiem, niekoniecznie biegając na zewnątrz czy idąc na basen? Oczywiście, intelektualny pojedynek, jakim są szachy, może się okazać równie przyjemną i pożyteczną zabawą, jak gra w piłkę czy w koszykówkę, a jednocześnie rozwinie umysł naszej pociechy. Szachy to gra, która wymaga myślenia na kilka ruchów do przodu.

Choć zasady nie są łatwe, to kiedy już raz się je pozna, to zapamięta się je na całe życie. To rozrywka, która bez wątpienia zwiększa umiejętność logicznego myślenia i przewidywania kolejnych kroków przeciwnika.

Grając z dzieckiem rozwiniemy w nim umiejętność planowania, a jednocześnie nauczymy go grać w grę, która utożsamiana jest z rozrywką dla inteligencji. Alternatywną opcją dla rodziców, którzy mają młodsze dzieci, są warcaby.

Tutaj zasady są o wiele mniej skomplikowane i każdy powinien nauczyć się gry w kilka sekund. Choć warcaby nie wymagają takich pokładów myślenia jak szachy, to gra w nie i tak powinna sprawić mnóstwo radości.