5m

-4m lub 6m-

Sauna na podczerwień – ciekawe rozwiązanie

Jeśli uwielbiamy wizyty w saunie, to zawsze możemy pomyśleć o stworzeniu takiej konstrukcji w swoim domu. Tutaj warto wziąć pod uwagę nowoczesne rozwiązania, czyli sauny na podczerwień. Żeby zamontować saunę na podczerwień, trzeba tylko znaleźć odpowiednią ilość miejsca. Pomieszczenie, w którym będzie się ona znajdowała nie musi być właściwie jakoś specjalnie zmieniane.

Pamiętać należy tylko o tym, żeby było tam gniazdo prądu, ponieważ omawiane instalacje ogrzewane są właśnie prądem. Sauna na podczerwień rozgrzewa się zdecydowanie krócej od klasycznej sauny, co z perspektywy kosztów eksploatacji jest dość istotne. Oczywiście, jest to również spora wygoda dla użytkowników – jeśli chcemy rozpocząć sesję, to nie musimy na nią zbyt długo czekać. W saunach na podczerwień można przebywać dłużej (do trzydziestu minut), ponieważ panuje tam nieco mniejsza temperatura.

Dzięki temu możemy dłużej zażywać wspaniałego relaksu i lepiej działać na swój organizm, dla którego obecność tam jest bardzo korzystna z medycznego punktu widzenia.