5m

-4m lub 6m-

Rolety rzymskie zwane też storami

Ostatnimi czasy bardzo ciekawym i nowoczesnym trendem w świecie firan, rolet i żaluzji są tak zwane rolety rzymskie. Są to, wykonane z materiału, zasłony podnoszone przy pomocy mechanicznego łańcuszka lub sznurka.

Dają możliwość przytwierdzenia zarówno do ramy okiennej, sufitu a także ściany, podobnie zresztą jak i w przypadku rolet klasycznych. Tym, co je odróżnia jest system opuszczania materiału i zasłaniania okna.

Składają się z kilku poziomych paneli, dopiętych do mechanizmu za pomocą specjalnych rzepów, po bokach posiadających specjalne taśmy z oczkami lub też przelotki, stanowiące miejsce do przeciągnięcia sznurków podciągających roletę. Rolety rzymskie stanowią połączenie uroku klasycznych zasłon z funkcjonalnością prostych rolet, to wspaniały element dekoracji całego wnętrza.

Dodatkowym ich atutem jest tkanina stosowana do jej produkcji. Dzięki specjalnej impregnacji, uniemożliwia osiadanie kurzu, jednocześnie posiadając możliwość wyprania, wyprasowania i rozwieszenia w niezmienionej formie.