5m

-4m lub 6m-

Roboty zamiast ludzi

krzesła hotelowe

Skoro naukowcy z zakresu robotyki zakładają, że w przeciągu dwudziestu lat sztuczna inteligencja może osiągnąć 50% inteligencji człowieka, czy możemy obawiać się, że w wielu dziedzinach nas zastąpią? To, że automatyka i robotyka się rozwijają nie powinno nas przerażać a raczej cieszyć. Świadczy to o tym, że i w Polsce i na świecie jest coraz więcej specjalistów bardzo wąskich dziedzin, dzięki, którym nasze życie staje się łatwiejsze.

Nowe technologie daję szansę na to, że wiele czynności, które z perspektywy człowieka są niemożliwe do wykonania będą za pomocą komputerów i robotów. Prognozy dotyczące sztucznej inteligencji dowodzą, że będą wykonywały nie tylko zaprogramowane czynności, ale będą rozwiązywać problemy w sytuacji, gdy brak będzie niektórych danych.

Chociaż dla niektórych to abstrakcja warto zauważyć, że już teraz roboty wyposażone we wspomnianą inteligencję, dzięki czemu biorą czynny udział w zabiegach/operacjach chirurgicznych i neurochirurgicznych gdzie wymagana jest wyjątkowa precyzja.

Idealną jakość dźwięku zapewniają słuchawki nauszne renomowanej firmy