5m

-4m lub 6m-

Piękne oświetlenie

www.antalya2012ewc.com

Dużo miejsc zyskuje dzięki temu, że jest tam odpowiednio dobrane oświetlenie. Chodzi zarówno o moc żarówek, jak i o to, jak dobrane są lampy, jaki mają kształt i gdzie są postawione, powieszone, zainstalowane. Dlatego, gdy jesteśmy właścicielami kawiarni albo innego lokalu gastronomicznego powinniśmy pomyśleć także o oświetleniu.

Od niego może bardzo wiele zależeć. Zwłaszcza, gdy nasi klienci przychodzą do nas wieczorami. Jedni stawiają na wyraźne, ostre światło, inni zaś wolą w swojej kawiarni światło stonowane, przyciemnione, niekoniecznie jaskrawe.

Wszystko zależy od tego, jaki jest ogólny wystrój. Może się bowiem okazać, że będziemy szukali lamp przez długi czas, a może być tak, że kupimy je w pierwszym sklepie. Ostatnio bardzo popularne jest ekologiczne podejście do tego typu spraw.

A więc nie tylko żarówki są energooszczędne, ale także stawia się na abażury ekologiczne. Często są to papierowe abażury, albo lampy wykonane z surowców wtórnych, choćby z papierowych kubeczków po kawie. Wygląda to efektownie i jest bardzo ekologiczne.