5m

-4m lub 6m-

Manta

Polskie przedsiębiorstwo Manta S.A.

to bardzo dobry przykład tego, jak mały biznes może przerodzić się w wielkie przedsięwzięcie. Spółka została założona w 1998 r.

przez miłośników sprzętu elektronicznego i zajmuje się przede wszystkim produkcją urządzeń RTV, AGD i IT. Oferta polskiego przedsiębiorstwa jest bardzo bogata.

Manta S. A.

odpowiada za produkcję takich urządzeń jak odtwarzacze i nagrywarki DVD, telewizory LED, monitory komputerowe, nawigacje GPS, kamery sportowe czy słuchawki i głośniki Bluetooth. Firma zaczynała od produkcji odtwarzaczy DVD i do tej chwili jest z tego najbardziej znana.

W ofercie firmy znaleźć można również obiekt zainteresowania współczesnego miłośnika elektroniki czyli tablety i smartfony. Od 2008 roku, czyli dziesięć lat po założeniu firmy, polski producent zadebiutował również na rynku środkowoeuropejskim.

Produkty polskiego przedsiębiorstwa znaleźć można na rynku czeskim, estońskim i węgierskim. Do największych ciekawostek związanych z firmą należy fakt, że firma jako jedna z pierwszych w Polsce zapowiedziała produkcję telewizorów 3D.