5m

-4m lub 6m-

LCD, czy może jednak plazma

Nie tylko cena i parametry, ale także sam ekran telewizorów odgrywa tutaj kluczową rolę. Wojnę o miano dobrego sprzętu RTV ciężko wygrać jednogłośnie, czego dowodem jest ciągły spór pomiędzy plazmą, a LCD.

Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że to właśnie LCD króluje. To jednak plazma jest lepszą opcją dla miłośników głębokiej czerni, którzy cenią sobie wysoką jakość podczas wyświetlania.

Niemniej jednak innowacyjność i oryginalność LCD przyczyniła się do wycofania z produkcji ich poprzedników. Dlatego też to one przejęły kontrolę nad naszymi upodobaniami.

Warto jednak podkreślić, że choć nie charakteryzują się najwyższą jakością obrazu, to mimo wszystko stanowią produkt wysokiej klasy. Z roku na rok pojawia się wiele nowych udoskonalonych modeli, które nieustannie zostają wzbogacane o innowacyjne rozwiązania.

Dzięki temu konkurencja wśród wiodących marek jest niezwykle duża, co znacznie utrudnia wyszczególnienie tej najlepszej piątki. Warto jednak racjonalnie podejść do tego tematu i dokonać tej właściwej dla siebie decyzji.