5m

-4m lub 6m-

Lampa do utwardzania lakierów hybrydowych – mini poradnik zakupowy

Sposób malowania paznokci metodą hybrydową ostatnio nabrał niebywałego rozpędu. Wszystko za sprawą szeregu zalet, które za tym rozwiązaniem stoją. Głównie chodzi o wygodę i trwałość. W ten sposób pomalowane paznokcie mogą utrzymać się w nienaruszonym stanie nawet przez kilka tygodni. Nie jest jednak tak, że za każdym razem się udaje i nie bez powodu wiele użytkowniczek skarży się na odpryski po kilku dniach. Dobry manicure hybrydowy jest odporny na uszkodzenia, które powstają w wyniku codziennych czynności, np.

zmywania naczyń. Aby taki jednak był, trzeba wcześniej zaopatrzyć się w materiały, produkty i sprzęty najwyższej jakości. Jednym z nich jest oczywiście lampa do utwardzania lakierów hybrydowych, za którą stoi zarówno szereg świetnych efektów, jak i niepowodzeń. Jeśli zastanawiasz się jaką lampę UV do lakierów hybrydowych wybrać, przedstawiamy kilka praktycznych porad:

  • Po pierwsze trzeba wyjść od sprecyzowania swoich potrzeb. Na tym etapie przede wszystkim zastanawiamy się, czy lampa będzie nam służyć w domu, czy jesteśmy kosmetyczkami, które dbają także o swoje klientki. Jest to ważne, ponieważ w kolejnym kroku będziemy zastanawiać się nad tym, ile pieniędzy wydać.

    Jeśli ważny jest czas utwardzania (a z reguły wiąże się to z profesjonalnymi salonami kosmetycznymi) – to nie powinniśmy nad wyraz oszczędzać. W tym przypadku dobrze jest zdecydować się na wygodniejszą wersję lampy w formie tunelu, która będzie przytwierdzona do stołu ,,na stałe’’. Jeśli jednak robimy manicure na własny użytek, w domowym zaciszu – najważniejszą zaletą lampy będzie jej kompaktowość. Wtedy więc skupimy się na tym by była mała i mobilna;

  • Lampy do utwardzania lakierów dzielą się na LED i UV. Pierwsze posiadają nieco mniej funkcji i zastosowań, ponieważ nadają się jedynie do lakierów hybrydowych. Nie jest jednak powiedziane, że są gorsze – jeśli robimy tylko takie realizacje, po co nam bardziej rozbudowane funkcje? Wybierając taką lampę, szczególną uwagę należy zwrócić na jej moc.

    Im jest wyższa, tym czas schnięcia lakieru krótszy. Jeśli chodzi o lampę UV – nadaje się ona zarówno do utwardzania lakierów żelowych i hybrydowych. Takie lampy są wyposażone w specjalne świetlówki, których ilość zmienia się w zależności od poszczególnych modeli i oczywiście ich cen. Podobnie jak przy lampach LED, trzeba sprawdzić parametry w zakresie mocy. W tych produktach producenci bardzo często decydują się na dodatkowe funkcje, które ułatwią pracę. Są to: wbudowane timery, czujniki ruchu, zewnętrzne zasilacze.

.