5m

-4m lub 6m-

Kupmy dobre okna, to nie będziemy żałować

Wielu z nas marzy o pięknym, przeszklonym domu. Takim domu, w którym jest mnóstwo światła. Oczywiście światła naturalnego. Żeby tak było w naszym domu musi być naprawdę dużo okien. A jak wiadomo dużo okien może sprawić, że będzie nam się mieszkać wspaniale, ale i może nas narazić na nieprzyjemności i koszty.

Kiedy mamy bardzo dużo okien musimy zadbać o to, aby były to okna szczelne. Okazuje się bowiem, że okna wykonane z niezbyt wysokiej jakości materiałów, a do tego źle zainstalowane mogą okazać się nieszczelne. Sprawia to, że ciepłe powietrze ucieka z domu, a wiadomo im takich okien jest więcej, tym więcej tego ciepła tracimy. Zaś powietrze zimne, pochodzące z dworu ma do nas nieograniczony dostęp. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, jak szczelna jest stolarka okienna, warto zadbać o dodatkowe ocieplenia i inne kwestie, które sprawią, że będzie nam w domu cieplutko i przyjemnie.

Zwłaszcza, ze przekłada się to na nasze finanse. Bowiem im mniej szczelne okna, tym bardziej musimy podkręcać w domu ogrzewanie, co i tak niewiele daje. Kiedy wiec chcemy mieć małe rachunki, zadbajmy o szczelność okien. Kiedy nasz dom składa się z dużej ilości okien, często też decydujemy się na okna dachowe. W ich przypadku stolarka okienna powinna być taka, aby nie ulegały one zbyt szybko warunkom atmosferycznym.

Takie okna smagane są przez wiatr, deszcz i śnieg, a więc ważne jest, żeby były z mocnych, wytrzymałych materiałów. Jest jeszcze kilka ważnych wytycznych, jak kształt i estetyka okien, ale to już kwestia indywidualnego gustu.