5m

-4m lub 6m-

Komunikacja między hakerami

Społeczność hakerów jest bardzo hermetyczna i niedostępna dla osób nie mających styczności z dziedziną informatyki i elektroniki, dlatego też cechuje się pewnymi specyficznymi właściwościami. Niewątpliwie jedną z charakterystycznych cech środowiska hakerskiego jest sposób porozumiewania się jego członków.

Hakerzy są wolnymi, normalnymi ludźmi, którzy z własnej woli utożsamiają się z grupą osób zajmującą się tą samą profesją i nawiązują kontakty z poszczególnymi jednostkami. Jednak zbiorowość hakerów cechuje brak spotkań w realnym świecie oraz duża anonimowość.

Przedstawiciele tej grupy porozumiewają się ze sobą zazwyczaj tylko w wirtualnym świecie, nie używając imion czy nazwisk. Interakcje wirtualne przebiegające między hakerami obywają się przy udziale tożsamości budowanych wokół tworzonych przez nich nicków.

Specyfika społeczności hakerów znajduje odzwierciedlenie w ich działaniu, wartościach, ale również sposobach porozumiewania się. Wszystkie interakcje zachodzą poza płaszczyzną realnego świata i dotyczą tylko i wyłącznie hakerskiej działalności.