5m

-4m lub 6m-

Komputery-2

Specjalnie zaprojektowane głośniki do kina domowego w nowej niższej cenie

Robotyka i automatyka nie miałyby szans na rozwój i tak szerokie zastosowanie gdyby nie komputery. Chociaż dzisiaj chętniej wybieramy te bardziej kompaktowe w wersji laptopów czy notebooków, nadal wielu z nas posiada tradycyjny komputer stacjonarny inaczej zwany PC. Współczesne komputery pojawiły się w pierwszej połowie dwudziestego wieku, czyli stosunkowo niedawno.

Te pierwsze były ogromnych gabarytów potrafiły zająć nawet całe pomieszczenie, ograniczona była ich pamięć oraz prędkość. W miarę upływającego czasu i rozwijającej się technologii wszystko uległo zmianie. Przede wszystkim to, co widać na pierwszy rzut oka, czyli rozmiar urządzenia, dostępność, pamięć.

Równolegle z rozwojem techniki i technologii pojawiają się rozwiązania, które eliminują pracę ludzką poprzez różnego typu urządzenia, co za tym idzie? Minimalizowanie czynników błędu, jakim są obarczone czynności wykonywane przez człowieka od nawigacji po wykonywanie skomplikowanych i niezwykle precyzyjnych czynności na przykład operacji chirurgicznych.