5m

-4m lub 6m-

Karabin elektromagnetyczny

Rozwój technologii wymusza wprowadzanie nowych rozwiązań w wielu dziedzinach. Tak na przykład bez innowacyjnej broni, dostosowanej do obecnie obowiązujących standardów, żadne wojsko nie poradziłoby sobie w razie ewentualnej wojny. Powstają coraz bardziej nieprawdopodobne rodzaje broni, mające pomagać w walce z wrogimi oddziałami. Wśród nich znajduje się też karabin elektromagnetyczny.

Broń ta, w przeciwieństwie do zwykłego pistoletu czy karabinu, nie ma nieść śmierci przeciwnikowi, ale jedynie doprowadzać do unieszkodliwienia elektroniki, której używa jego oddział. W dzisiejszych czasach wszystko zostaje oparte na jej działaniu, dlatego też gdy system ulegnie uszkodzeniu, wojsko staje się zupełnie bezbronne. Karabin elektromagnetyczny jest pomyślany jako indywidualne uzbrojenie żołnierza, który bez problemu nauczy się jego obsługi. Broń tego typu pojawiła się w projektach sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych.

Oczywiście, wszystko jest utrzymywane w ścisłej tajemnicy, jednak bardzo prawdopodobne, że kiedyś odpowiednio zaprojektowane karabiny, gwarantujące humanitarny przebieg bitwy, ujrzą światło dzienne.