5m

-4m lub 6m-

INTERBUD-LUBLIN S.A.

Grupa INTERBUD-LUBLIN S.A. zajmuje się wznoszeniem budynków mieszkalnych oraz niemieszkalnych. Oferuje więc usługi budownictwa ogólnego, przemysłowego i mieszkaniowego.

W zależności od potrzeb, realizuje zlecenia jako generalny wykonawca lub podwykonawca. Jako jej inwestycje można wskazać chociażby halę sportową z zapleczem w Komarówce Podlaskiej czy galerię handlową OLIMP IV w Lublinie. Korzenie spółki sięgają 1987 roku. Przez kilka lat zmieniała się jej forma, by w końcu mogła powstać INTERBUD-LUBLIN Spółka Akcyjna.

Dziś, w gronie jej akcjonariuszy, znajdują się Witold Matacz (54,93% udziału w akcjach) oraz Krzysztof Jaworski (11,69% udziału w akcjach). Firma zadebiutowała na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w październiku 2010 roku. Od początku jej notowania nie były zbyt dobre i można było obserwować ich nieustanny spadek – najpierw dość ostry, później delikatniejszy, z lekkimi wahaniami. Od lipca 2013 kurs pozostawał niski, ale stabilny aż do końcówki maja 2015 roku, kiedy to nastąpił nieznaczny wzrost akcji.