5m

-4m lub 6m-

Innowacyjne zastosowanie promieni podczerwonych

Promienie podczerwone są, między innymi, wykorzystywane w nowoczesnych saunach. Nie musimy się ich w żaden sposób obawiać, ponieważ nie zawierają szkodliwych promieni UV, które są obecne chociażby w świetle słonecznym. Tego typu rozwiązania w saunach są sporą innowacją, której z pewnością warto się bliżej przyjrzeć. Sauny na podczerwień są zasilane prądem, a klasyczny piec zastąpiono tutaj promiennikami.

Dzięki temu szybciej można osiągnąć temperaturę potrzebną do rozpoczęcia sesji, która w tym przypadku wynosi sześćdziesiąt stopni. Jak łatwo zauważyć, jest ona nieco mniejsza, niż w klasycznych saunach, co pozwala na dłuższe przebywanie w cieple – do około trzydziestu minut. W ten sposób możemy zażyć jednorazowo więcej przyjemności, pozbyć się większej liczby kalorii oraz lepiej oczyścić swój organizm. Jako że w omawianej technologii nie mamy do czynienia z piecem, w saunach na podczerwień nie ma w ogóle pary wodnej.

Pozwala to na montowanie tego typu instalacji praktycznie we wszystkich pomieszczeniach, które spełniają minimalne kryteria (wielkość oraz obecność zasilania).