5m

-4m lub 6m-

Głośniki Bluetooth

Głośniki na przestrzeni ostatnich lat mocno ewoluowały. Jeszcze do niedawna na rynku dostępne były wyłącznie głośniki przewodowe, które za pośrednictwem kabla nawiązywały łączność z innymi elementami zestawów stereo, z telewizorem, czy komputerem. Współcześnie coraz większą popularnością cieszą się głośniki bezprzewodowe, w szczególności głośniki wyposażone w Bluetooth. Ta bezprzewodowa technologia komunikacji jest coraz popularniejsza. Za jej pośrednictwem  istnieje możliwość komunikowania się między sobą urządzeń na krótkich zasięgać. Jest to więc technologia idealna do zestawów kina domowego. Doskonale sprawdza się także w zestawach komputerowych w domu i biurze.

Na które głośniki Bluetooth warto zwrócić uwagę?

Na rynku elektronicznym można odnaleźć szereg ciekawych propozycji pośród głośników Bluetooth. Sklepy stacjonarne i internetowe mogą pochwalić się bogatą ofertą bezprzewodowych głośników wyposażonych w tę popularną technologię. Głośniki Bluetooth można odnaleźć na kilku półkach cenowych.

Najtańsze głośniki wyposażone w technologię Bluetooth można nabyć w cenie poniżej pięćdziesięciu złotych. Do tej kwoty można kupić m.in. głośnik Dream Machines Conch. To głośnik, który oprócz technologii Bluetooth może komunikować się z innymi urządzeniami przy pomocy kabla USB i Audio. Na nieco wyższej półce cenowej można odnaleźć kompaktowy głośniki Media-Tech BOOMBOX BT MT3145, który oprócz technologii Bluetooth został wyposażony także w czytnik kart mikro SD oraz USB. Ponadto ciekawym dodatkiem tego głośnika jest wbudowany subwooferem oraz dwa głośniki średniotonowe. W zależności od sklepu, ceny tego głośnika mogą się różnić, jednak najczęściej nie przekracza on kwoty stu złotych. Na wyższej półce cenowej można odnaleźć ciekawą propozycję marki Edifier, model Aktivboxen MP233. To głośnik, który oprócz połączenia za pośrednictwem technologii Bluetooth jest wyposażony także w złącze 3.

5 mm oraz NFC.