5m

-4m lub 6m-

Firmy coraz częściej organizują eventy

Powoli dzieje się tak, że prezesi firm dobrze zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest to, aby pracownicy dobrze się znali, aby ich znajomość nie opierała się tylko na stopie firmowej, ale również, żeby potrafili się ze sobą dobrze bawić i żeby umieli miło ze sobą spędzać czas. Im lepiej się znają, tym większa zażyłość jest między nimi, a to też oznacza, że tym lepiej będą podchodzili do wypełniania wszystkich swoich obowiązków i łatwiej będą rozdzielali między siebie zadania. Dlatego też, też ważne jest to, aby mieli okazję poznać się poza biurem, ale też żeby szefostwo mogło ich poznać w innych warunkach niż praca. Wówczas też łatwiej jest delegować zadania i nawiązać odpowiednie stosunki ze współpracownikami. Dlatego też, coraz częściej przygotowywane są eventy.

To nie tylko zabawa

Niektórym może się wydawać, że eventy, podczas których spotyka się cała firma i jest zabawa, czasami tańce, to spotkania w których niepotrzebnie wydawane są pieniądze, że można byłoby je wydać na coś innego, albo dać ludziom. Jednak coraz częściej tego typu eventy przygotowywane są przez profesjonalistów, a to oznacza, że poza zabawą i luźną atmosferą, bardzo często organizowane są tam różnego rodzaju zabawy i konkursy. Dzięki nim, szefostwo ma możliwość sprawdzić, kto w naturalnych warunkach zmienia się w szefa, kto ustala pracę zespołu. Dodatkowo może się okazać, że niektóre z tych zawodów pokażą, kto ma naturalny dar do zjednywania sobie ludzi, kto jest świetny w łączeniu ze sobą różnych faktów. Takie działania podczas gier, mogą wiele powiedzieć, a co się z tym wiąże, może się okazać, że bez trudu będzie wiadomo, komu powierzyć większy zakres działań.

Co więcej, może się również wtedy okazać, że ktoś kto w pracy się nie wyróżnia, na zabawie będzie duszą towarzystwa. A ktoś kogo bardzo szanowaliśmy, może się okazać osobą mało kulturalną, gdy jest luźniejsza atmosfera i nie trzeba się cały czas pilnować z obawy o wyrzucenie z firmy. Wbrew pozorom, takie eventy mogą bardzo wiele powiedzieć o osobach, które biorą w nich udział, a ta wiedza może się przydać szefostwu, do lepszego rozdzielania zadań.

Pracownicy mają lepsze kontakty

Jeżeli zadbamy, aby pracownicy się lepiej znali, to będzie istniała większa szansa, że chętnie będą sobie oni pomagali, a co się z tym wiąże, że ta współpraca z nimi będzie szła znacznie lepiej. Dlatego warto regularnie organizować takie eventy, dać się poznać podwładnym w luźnej rozmowie, ale także poprzez możliwość udziału w różnych zabawach. Dodatkowo może się okazać, że w takiej luźnej atmosferze, podczas fajnej zabawy, rozwiążą się jakieś konflikty i dwie strony zauważą, że tak naprawdę bardzo dobrze się dogadują i potrafią ze sobą współdziałać. Co więcej, przy dobrze zorganizowanym evencie, gdzie ludzie naprawdę dobrze będą mogli się poznać, istnieje szansa, że stosunki między nimi będą znacznie lepsze i chętnie będą sobie też pomagali w pracy. Koniecznie zobaczmy jak mogą wyglądać takie eventy dla pracowników. Przekonajmy się, że to nie jest tylko spotkanie przy alkoholu i dobrym jedzeniu, a wręcz przeciwnie, że może to być dobra zabawa, połączona z różnymi zadaniami i pozwalająca wszystkim jeszcze lepiej się poznać. A to przełoży się na lepszą atmosferę w firmie.