5m

-4m lub 6m-

Everyone’s Irish

Irlandia słynie z tradycji spożywania piwa. Spożywaniu alkoholu jednak towarzyszą częste awantury, ponieważ jak powszechnie wiadomo alkohol wyzwala w ludziach agresje.

W Dniu Świętego Patryka „wszyscy jesteśmy Irlandczykami” jak mówi hasło towarzyszące obchodom. Obchodząc święto patrona Irlandii w jednym z okolicznych pubów, polski turysta może doznać bardzo dużego szoku.

Knajpy dosłownie pękają w szwach, a tradycja nakazuje picie piwa na stojąco, więc nikomu nie przeszkadza wszędzie panujący ścisk. Mimo tego w pubach panuje bardzo przyjazna atmosfera, zrozumienie i tolerancja dla każdego kto chce się przyłączyć do świętowania.

Dzień Świętego Patryka nie jest jednak jedynym dniem, w którym Irlandczycy chętnie odwiedzają puby. Irlandczycy znani są ze swojego zamiłowania do alkoholu, zwłaszcza piwa i irlandzkiej wódki – Whisky.

W tym zakresie Irlandczycy najmniej różnią się od Polaków, więc gdy jesteśmy w Irlandii warto przejść się do jednego z okolicznych pubów, by przekonać się, że znaczne różnice kulturowe łatwo przeskoczyć po „kilku głębszych”.