5m

-4m lub 6m-

Dobry, ale oszczędny sprzęt RTV

Decydując się na zakup niezbędnego wyposażenia mieszkania w sprzęty RTV zwracamy uwagę na wiele istotnych parametrów, które pozwolą na znalezienie idealnych rozwiązań. Wśród tych ważnych kryteriów pojawia się, także kwestia energooszczędności.

Jednak warto podkreślić, że zużycie prądu w przypadku telewizorów jest współcześnie zdecydowanie niższe, niż miało to miejsce w przypadku starszych modeli. Dzięki zastosowaniu rozwiązań LCD, ilość energii pobieranej jest stała.

Jednak w tym przypadku niezbędne okazuje się zwrócenie uwagi na inne elementy, które mogą obniżyć zużycie prądu. Zatem wybór ekranu z podświetleniem LED’owym, czy regulacja jasności mogą odgrywać kluczową rolę.

Bowiem zużywają one nawet o pięćdziesiąt W mniej. Ekologiczne tryby działania, to także wizytówka technologii OLED, które charakteryzują się niskim zużyciem energii.

Zatem jest to kolejny dowód na to, że wszelkie nowości idą w parze z energooszczędnością. Dlatego też wybór tych innowacyjnych sprzętów jest z pewnością dobrym rozwiązaniem.