5m

-4m lub 6m-

Bieganie ulubionym sportem Twojej rodziny

Bieganie kojarzy się głównie z indywidualna rozrywką i samodoskonaleniem swojej kondycji i ciała, jednak niekoniecznie musi to wyglądać właśnie w ten sposób. Coraz popularniejsze staje się bieganie rodzinne, nawet z najmłodszymi pociechami.

Dlaczego warto biegać rodzinnie? Przede wszystkim chodzi o wpływ tejże aktywności na nasz organizm – regularnie bieganie korzystnie wpływa na działanie układu odpornościowego, zwiększa wytrzymałość oraz wydolność, a przy okazji pozwala spalać zbędne kalorie. To także szansa na rozmowę z pozostałymi członkami rodziny – choć przy wyczynowym bieganiu, regulowanie oddechu jest niezbędne, o tyle przy amatorskim bieganiu nie jest to najważniejsze.

Jednocześnie bieganie może pomóc pokonywać kolejne bariery swojego ciała i zwiększyć wytrwałość naszych dzieci w dążeniu do założonego celu, jakim mogą być kolejne odległości, na przykład przebiegnięcie 5 kilometrów. Co ważne, bieganie nie wymaga zbyt wielkich nakładów finansowych.

Oczywiście buty specjalnie przygotowane do biegania to duży plus, podobnie jak napoje izotoniczne, ale nie jest to konieczność. Dlatego też w dużej mierze dzięki niskim kosztom jest to tak popularna aktywność fizyczna dla całych rodzin.