5m

-4m lub 6m-

Biegaj, nie tylko sam, ale także z rodziną

Jednym z najbardziej uniwersalnych, a jednocześnie związanym z aktywnością fizyczną zajęciem dla całej rodziny jest bieganie. Popularne od setek lat, przeżywa teraz prawdziwy renesans i wysyp nowych tysięcy biegaczy. Bieganie stało się po prostu modne, ale to nie z powodu obowiązujących trendów wraz warto biegać z całą familią.

Znane sa także zdrowotne właściwości biegania. To doskonały sposób, na wypracowanie mięśni nóg, utrzymanie smukłej sylwetki, a także poprawienie kondycji i zwiększenie wydolności. Bieganie pozytywnie wpływa także na układ krążenia.

Trzeba jednakpamiętać, aby nie przeszarżować i się zanadto nie przemęczać na początku swojej przygody z bieganiem, ponieważ może się to zakończyć poważną kontuzją. Jak namówić pozostałych członków rodziny na regularne, wspólne bieganie? Przede wszystkim warto wyznaczać sobie cele. Na przykład zakładamy, że w ciągu miesiąca zaczniemy przebiegać 5 kilometrów i regularnie będziemy zwiększać nasze docelowe założenie.

Dzięki temu systemowi motywacyjnemu, bieganie nie będzie nudzić, ale zachęcać do ciągłe samodoskonalenia swojej formy oraz kondycji.