5m

-4m lub 6m-

Automatyka w telekomunikacji

Automatyka nauka ścisła oparta na prawach matematyki oraz fizyki, wykorzystywana w różnych dziedzinach życia, z których większość z nas nie zdaje sobie sprawy. Telekomunikacja jednoznacznie kojarzy się wszystkim z telefonem, nic dziwnego, bo faktycznie taki sposób komunikacji jest jej formą.

Nie tylko do telekomunikacji zaliczymy również sieć komputerową, Internet oraz sieć telekstową. Kiedyś rozmowa telefoniczna nie była tak prostą i oczywistą czynnością jak dziś, nie każdy z resztą miał w domu aparat telefoniczny.

Dzisiaj mało, kto korzysta z tradycyjnych stacjonarnych telefonów, zdecydowanie upodobaliśmy sobie telefony komórkowe. Internet to kolejna nowinka zdecydowanie nowa, z której wcześniejsze pokolenia nie miały przyjemności korzystać.

Te wszystkie udogodnienia, z których każdego dnia korzystamy są wynikiem automatyki i informatyki. Dziś wydaje nam się, że nic z dziedziny technologii nie jest w stanie nas już zaskoczyć, ale nasi pradziadkowie i dziadkowie myśleli dokładnie tak samo, kiedy ogólnodostępne stały się telefony.

Jeśli uwielbiasz słuchać muzyki to słuchawki douszne na pewno Ci się spodobają