5m

-4m lub 6m-

Apple

Wśród amerykańskich korporacji zajmujących się proukcją sprzętu elektronicznego z pewnością prym wiedzie Apple, zwłaszcza na rodzimym rynku. Apple zostało założone w 1976 roku przez trzech wspólników – Steve’a Jobsa, Steve’a Wozniaka i Ronalda Wayne’a.

Od tego czasu stworzona przez nich marka stała się rozpoznawalna na całym świecie. Wszystko zaczęło się od pierwszego prouktu, którym był Apple I – projekt komputera osobistego, który zaprojektował Steve Wozniak.

Był to pierwszy „gotowy” komputer osobisty, ponieważ wcześniejsze projekty były utrzymane w konwencji „zrób to sam”. Po sukcesie Apple I wyprodukowano kolejny, ośmiobitowy komputer domowy.

Następca został nazwany Apple II i jako pierwszy komputer na świecie był w stanie wyświetlić kolorową grafikę. Współcześnie firma Apple jest renomowanym producentem sprzętu komputerowego, smartfonów i innych urządzeń przenośnych.

Odpowiada ona również za dystrybucję własnego, stworzonego na bazie Unix oprogramowania czyli OS X i produkcję komputerów zwanych potocznie Mac’ami.