5m

-4m lub 6m-

3 zalety śpiworka do snu – czyli dlaczego warto zakupić go dla swojej pociechy?

Z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest odpowiednia jakość snu. Nie tylko w przypadku dorosłych, ale szczególnie w przypadku dzieci, które przecież intensywnie się rozwijają, a więc tym ważniejsze jest to, żeby mogły się spokojnie wysypiać. Dlatego też powinniśmy zadbać o to, aby nasze dziecko zawsze miało zapewnione odpowiednie warunki do spania.

Jednak jak to zrobić, tak aby mieć pewność, że dziecku nie jest ani za ciepło, ani za zimno, że faktycznie jest mu wygodnie i nie będzie się w nocy zbyt często wybudzało?

Zwróćmy uwagę na jego zalety

Wielu rodziców uważa, że najlepszym rozwiązaniem dla dziecka będzie zakup śpiworka. To właśnie on ma naszemu dziecku zapewnić odpowiedni sen, który jest tak potrzebny w fazie intensywnego rozwoju. Jednak co takiego oferuje nam śpiworek, że zyskuje coraz większą aprobatę wśród rodziców? Częstym powodem, dla którego dzieci wybudzają się w nocy jest to, że jest im zimno.

Jeśli podczas snu się odkryją, a są jeszcze zbyt małe, żeby samodzielnie się przykryć, to zrozumiałym jest, że w pewnym momencie zaczną marznąć. Mając śpiwór mamy pewność, że dziecko się nie odkopie, a co więcej będzie dobrze opatulone i cały czas będzie utrzymywana ta sama temperatura, co sprawi, że sen będzie spokojniejszy. Dodatkowo jeszcze trzeba powiedzieć, że dziecko nie jest w stanie zakryć się całkowicie takim śpiworkiem, a więc nie musimy się martwić, że podczas snu przykryje sobie nim głowę, jak to może mieć miejsce w przypadku kołderki.

Interesujące może być dla nas również to, że takie śpiworki oferowane są w różnych rozmiarach, a więc mogą z nich korzystać nawet starsze dzieci. Oczywiście im wcześniej zaczniemy dziecko przyzwyczajać do takiego rozwiązania, tym chętniej będzie z niego korzystało, a co się z tym wiąże, tym lepiej będzie mu się spało.

Minusy także są

Oczywiście jeśli mówimy o plusach posiadania śpiworka do snu, to z pewnością trzeba również powiedzieć o jego minusach.

O ile zamek błyskawiczny pozwoli nam na szybkie dostanie się do dziecka, w celu zmiany pieluszki, o tyle może się okazać, że przy większych dzieciach, które potrafią chodzić, może być problemem, gdy będzie ono chciało się z niego wydostać, aby w nocy skorzystać z łazienki. Tym bardziej, że dziecko będzie zaspane i nawet jeśli rano będzie wiedziało co trzeba zrobić, to w nocy może mieć z tym kłopoty. Poza tym warto też pamiętać, że śpiworek do snu daje dziecku określoną, niezbyt dużą przestrzeń, a to oznacza, że chociaż z jednej strony nie pozwala na odkrywanie się, to jednak z drugiej dość mocno krępuje ruchy.

Jeśli nasze dziecko podczas snu dość intensywnie się rusza, to może się okazać, że taki śpiworek będzie mu przeszkadzał. Niewątpliwie śpiworek do snu ma wiele zalet i warto się nad nim zastanowić. Jednak zanim go kupimy musimy także pomyśleć o tym, czy naszemu dziecku będzie w nim wygodnie.